| Romeo666 a întrebat:

Salut.Doresc sa imi cumpar o masina electrica si as dori sa stiu de unde pot lua un kit de baterii cu autonomie de 500-1000km si nu numai pentru masini electrice ca atunci cand scade eficienta bateriilor la masina sa le schimb.Ce site-uri exista care vand kit-uri de baterii cu autonomie 500-1000 si nu numai schimbabile pentru masinile electrice?

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Masinile electrice se vand cu baterii pe ele, nu vin fara baterii si dupa cauti tu baterii.Masina nu-i lanterna laughing iar baterii sa schimbi tu nu poti, apoi daca vin deja din fabrica cu baterii ce iti mai trebuie tie alte baterii?
Nu o sa ai tu bani de bateriile alea, alea e toata masina laughing restul e tabla si scaunele.

Masini cu autonomie mare sunt Tesla, dar nici alea nu fac 1 mie de km la o incarcare. Vorba cuiva pe aici, la ce filme te uiti? Zine si noua, poate am ratat filmu asta laughing

| Sofer a răspuns:

Nu te grăbi sa iti iei mașina electrica. Mai avem de așteptat.

| VoidEternal a răspuns:

La ce filme te uiți tu?

De ce nu vrei direct cu 5000 de km?

| RoCkKiD a răspuns:

Romeo666 eu zic ca te uiti la un scenariu cam apocaliptic.

Singurele extensii de care stiu eu sunt ca niste remorci mici si nici alea nu te duc la atata autonomie. Si daca ai putea sa bagi un kit pentru extra kilometrii, la 1000km probabil ar trebui sa umpli toata masina de baterii deci nu ar mai incapea nimic pe langa sofer. In plus toata greutatea aia ar face masina un fel de tac care ar pleca de pe loc ca un trabant.

Cumperi varianta cu ce mai mare autonomie a masinii dorite si cam aia e. happy

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Inca nu au aparut kiturile astea. Mai ai de asteptat.

| Mirel4412 a răspuns:

Tu vrei sa-ti iei Spring si sa mergi cu el 1000 km pe incarcare? Bateriile nu se masoara in km si nici nu exista unele portabile pe care sa le pui la masina