| GuessWho_8607 a întrebat:

E posibil ca la un BMW 530 din 2006, sa-i schimbi maneta de la schimbator? Sunt curios daca poti pune una cu tip joystick, cum au acele modele de la 2007 in sus... Daca da, cam cat costa? mersi...

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu poți schimba cutia și nici nu rentează, dar se găsesc în magazine și pe site-uri cu accesorii, diferite modele de nuci, presupun că la asta te referi, că nu văd de ce ai vrea să schimbi și levierul. De asemenea poți merge la un atelier de dezmembrări auto și poți lua de la o mașină nuca de la schimbător, și o înlocuiești cu a ta. Majoritatea sunt doar înșurubate, iar de altele trebuie să tragi bine, dar va ieși. Presupun că asta vrei http://goo.gl/7hpZ0

| GuessWho_8607 explică (pentru 0rlando):

Da, din aceea vreau. Bine, inca nu am masina, dar s-ar putea sa o cumpar cat de curand... (masina are deja schimbator automat), pe mine ma interesa doar "maneta" propriu zisa...mersi

| 0rlando a răspuns (pentru GuessWho_8607):

După cum spuneam, la dezmembrări sigur găsești un M5 cu daună totală.

| SoulReaver a răspuns:

Cred (si am spus CRED) ca modelele cele nou cu joystick sunt modele cu cutie automata. Deci daca ai cutie manuala cred ca singura solutie e sa schimbi cutia. Bafta si corecteaza-ma daca am gresit.

| Bliedung_Nicusor_1977 a răspuns:

Da dar nu stiu cat costa