| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salut, este vreo problema daca imi ung diferite obiecte ale bicicletei(suspensia fata, pinioanele, foile si lantul) cu un ulei pentru mecanisme fine sau as putea dauna bicicleta? Tin sa mentionez ca daca as avea uleiuri speciale as da bicicleta cu ele, dar momentan nu am.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu vad de ce ar putea sa fie o problema.

| JicaContra a răspuns:

Ala de mecanisme fine e mai scump si tine mai putin decat ala de bicicleta
insa atat timp cat e ulei mineral si nu vegetal/animal, nu prea vad care ar fi problema, poti sa dai si cu WD40 daca vrei!