| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Este vreo problemă dacă pun pe mașină 2 anvelope de iarnă de la un producător și celelalte 2 de la altul? De ex: pe față 2 michelin și pe spate 2 continental

Răspuns Câştigător
| felixf a răspuns:

Nu este problema, dar se recomanda sa fie toate la fel. Daca ele sunt echilibrate este totul in ordine. Doar ca cele doua de firma 1 sa fie pe fata si cealata doua de la firma 2 sa fie pe spate. Aia te lamuresti mecanicul care ti le schimba. Am avut si eu pe masina 2 dunlop pe fata si doua michelin pe spate. A fost foarte bine. Success