| AndreiMessi997 a întrebat:

Care anvelope de iarna credeti ca sunt mai bune dintre:
- Michelin Alpin 6
-Continental winter contact ts 860
- Pirelli winter Sottozero 3?
Ce parere aveti? Ma intereseaza sa fie cat mai bune pentru tractiune spate.
Funda!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pirelli sant cele mai scumpe in concluzie ce e scump - bun in calitate

| s4mxr a răspuns (pentru mgtow):

Reteta cauciuc Michelin mult mai rezistent si mai stabil in timp. Durata de utilizare mult mai mare decat la Pirelli.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca e irelevant pentru traficul de zi cu zi toate fiind niste marci premium.

| sierra1 a răspuns:

Ce an zici că e mașina (be em ve-ul)?

| frunzarescu a răspuns:

Am avut de-alungul anilor mai multe marci pe masina, anvelope ieftin si scumpe.
Daca anvelopa este scumpa aia nu inseamna ca este cea mai buna. Sunt anvelope cu 50% mai ieftine care se comporta la fel ca o anvelopa scumpa.
Parerea mea ca cele mai bune anvelope calitat/pret sunt acestea http://bit.ly/3hOrtlW

| s4mxr a răspuns:

Michelin Alpin 6

| NicuNicolae24 a răspuns:

Eu as merge pe michelin alpin 6

Gasesti modelele pe https://www.janta.ro/wheelsportal/84677/start