| GhitaAndrei a întrebat:

Salut,exista audi a5 2.0 tdi quattro cu cutie de viteze tiptronic?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

De ce sa nu existe? normal ca sunt, ai de la A3, A4, A5, A6 etc.Transmisia este automata si la toate Audi asa numesc ei tiptronic, peste prajit, adica povesti nemuritoare laughing
Nu stiu daca or fi cu motor de 2 litri diesel, dar stiu sigur ca is cu motor de 2 litri pe benzina.
Intial au facut A5 asta Coupe, apoi au bagat si cu 4 usi. Quattro e bun doar acolo unde ai ploaie, ninsoare asa mai mult timp pe an, in rest nu vad sa fie bune, asta pentru ca cele quattro consuma mai mult decat cand is FWD sau RWD.

In ziua de azi in RO la ce clima este, nu mai are ropst sa folosesti Quattro.

| ReddY25 a răspuns:

Da