| Ionică a întrebat:

Sunt chestionare pentru cat. E? De unde pot sa fac rost? Pe internet? Sunt carti cu chestionare? Am cautat pe internet si n-am gasit. Pe site-ul www.drpciv.ro nu exista. Stiti cum sunt chestionarele? Daca da, puteti sa-mi spuneti cum sunt chestionare. Din cate stiu eu, intr-un chestionar are 11 intrebari si ai voie sa gresesti de 2 ori. Atat stiu eu. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

23 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Daca ai ceul du-te fa schoala de soferi pentru C-E si intereseaza-te la pol rutiera dac se da proba scrisa stiu ca se da practica cei care dau de C-E dau traseul cu camion fara remorca dupa care ise cupleaza remorca si da in continopare examenul daca ai categoriaC s-ar putea sa dai proba practica doar cu remorca legata de camion far sa mai dai sala intereseaza-te la pol rutiera si vezi ce iti spun acestia

Alte răspunsuri
| gambler a răspuns:

Cred că prietenul tău a fost fraierit să zic așa, când dai C-ul în mod normal îți pune și remorca în spate, doar nu e mare filozofie să conduci cu ea, remorca urmează traseul autovehiculului. Iar pentru categoria D, trebuie parcă să ai minim 21 de ani și 2 ani experiență categ. B. Eu când am dat examen am primit un chestionar separat de 11 întrebări de mecanică în care nu aveam voie să greșesc mai mult de 8, dar asta a fost acum câțiva ani, cred că s-au mai făcut unele reglementări, dar pentru categ. E nu era și nici nu cred că este examen separat, îl dai odată cu C-ul, iar pentru D+E cred că e la fel, îți pune o remorcă când dai examenul. Părerea mea e că cel mai bine întrebi la școala de șoferi la care ești înscris, ei știu să-ți zică cel mai bine cu procedează examinatorii din orașul tău. Baftă.

| iulian2260 a răspuns:

Da sunt chestionare pentru cat C si E numai pentru E nu sunt. e logic sa fii intrebat la examen atit pentru cat C cat si pentru E pentru ca nu poti conduce pe drumurile publice numai un vehicul din cat E. catg E este pentru remorci, ori remorca se poate deplasa numai tractata de un autovehicol din cat B, C, sau D.

Răspuns utilizator avertizat
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nou exista pentru categoria E (remorcare) cu 66 de intrebari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut da nu gasesc decat in carte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestionare pentru categoria ce nu sunt pe internet le gasesti numai in carte sunt 66 de intrebari legate de remorcare iar cu privire la ce spunea gambler vorbeste sa se afle in treaba nu ca ar sti ceva c si ce sunt doua categori diferite si se dau separat si sala si traseul la c ai 26 itrebari din care trebuie sa faci minim 22 iar la ce ai 11 cu minim 9 numai dupa ce ai luat c poti da ce daca nu ai c-ul dupa ce agati remorca nu mai este cum era o data cand le dadeai pe amundoua odata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nu mai vorbiti tot felul de avioane, acum sistemul s-a schimbat se da prima data categoria C, dupa ce ai permisul de C, mergi la politie si pui dosarul pentru cat. E. Se sustine un examen teoretic de 11 intrebari din care poti sa gresesti 2. Si eu caut intrebari pentru E si nu gasesc nimic, pe site-ul lor nu exista asta e problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pe www.chestionarecategoriab.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca sunt.si ai voie sa gresesti 3 din 11

Alte răspunsuri
| ZEYN a răspuns:

Incearca asta, eu am luat sala din prima :D sunt aceleas intrebari ca la politie!

http://chestionare-online.blogspot.ro/

| icerider a răspuns:

Cat b, b+e, c, c+e, d, d+e gasesti pe http://auto.receptie.ro

Alte răspunsuri
| anastasia1983 a răspuns:

Sunt 12 antrebari din care ai voie sa gresesti 2

| Danca_Marian_Dacian_1993 a răspuns:

Salut! Si eu am cautat chestionare pentru categoria BE si am gasit pentru Toate categoriile inclusiv pentru remorcare http://www.chestionarecategoriab.ro/ Va faceti cont si alegeti categoria si mergeti mai departe. Bafta!

| radu_8307 a răspuns:

Salut.Am obtinut de curand categoria C, dar am o problema ca nu am de unde sa invat pentru categoria CE(mentionez ca am dat o data sala dar nu am luat )

| Florea_Tina_1985 a răspuns:

Da

Alte răspunsuri
| Albu_3617 a răspuns:

Salut. e asa cum spune anonim.eu am dat C-ul si E-ul peste o saptamana il dau si chestinate nu gasesti pe net, doar sa faci alea de la C sa le sti bine de pe drpciv si doar pentru E sunt alea 66 de intrebari din cartea mov de la Marius Stanculescu.multa bafta

| k1nd3ru a răspuns:

Maine am sala la CE la C am folosit drpciv si la asta folosesc un program numit toni auto il descarcati de pe google.