| 1HalfOp a întrebat:

Salut ieri Miercuri 20Martie2016 am fost admis la traseu! Categoria B. Astazi 21 martie am mers la permise pentru dovada si mi s-a spus ca nu pot sa mi-o elibereze pentru ca permisul meu deja a fost facut si pus la posta(ceva gen ca e pe drum) si mi s-a zis ca in 2 zile imi ajunge. Deci dovada nu au vrut sa mi-o dea in nici un fel.Ce parere aveti avand in vedere ca sambata e sf gheorghe si nu se lucreaza la posta nici duminica. maine ca e vineri poate sa imi ajunga permisul ..ar fi 2 zile de cand l-am luat.ei au zis ca e pe drum..sunt din Suceava! se poate sa imi ajunga mainee?
Dau fundita! Mersi

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

As zice ca e o luna, nu doua zile.
Asta, daca nu cumva ai gresit cand ai scris intrebarea.
Ieri a fost miercuri 20 APRILIE si azi e joi, 21...tot aprilie.
Si nu inteleg care e problema daca ajunge saptamana viitoare. Iti ia cineva masina pana atunci, sau ce?

| 1HalfOp explică (pentru ardnaxur1961):

Scuzeee 20 aprilie

| 1HalfOp explică (pentru ardnaxur1961):

Doar am intrebat..am nevoie de permis wekeendu asta de asta intreb..am adresat o intrebare nu conteaza ce fac eu cu el..am intrebat daca am sansa sa imi ajunga maine. adica 2 zile de la oras. multumesc

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru 1HalfOp):

In cazul asta, ai avut mare noroc sa iei traseul ieri. Ce te faceai daca nu-l luai? Sau, daca erai programat, sa zicem, martea viitoare, la traseu? Cum mai conduceai in weekendul asta?

| 1HalfOp explică (pentru ardnaxur1961):

Off las-o asa. degeaba scrie Expert la status, scuze ca iti zic. Ce intreb eu si ce raspunzi tu. in fine happy chiar nu imi esti deloc de folos.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru 1HalfOp):

Poate ca, daca citeai cu atentie regulamentul TPU inainte de a pune intrebarea asta, ai fi evitat raspunsurile asa-zis inutile. Noi nu suntem ghicitori, sa dam in bobi ca sa stim cand iti suna tie postasul la usa.
Iar diferenta intre tine si un expert sta in faptul ca expertul intai gandeste si apoi scrie. (Vezi data pe care, in DOUA intrebari, n-ai nimerit-o)

| deeeaqq a răspuns:

'' Ieri, 20 aprilie* ''
Eşti înapoi? *-*

| 1HalfOp explică (pentru deeeaqq):

Scuzee aprilie am gresit

| deeeaqq a răspuns (pentru 1HalfOp):

Nu-i nimic. Şi eu greşesc.
-.-

| Адина a răspuns:

Martie?
Eşti înapoi cu o lună? :c

| J3nnif3r a răspuns:

Este vorba de zile lucratoare

| 1HalfOp explică (pentru J3nnif3r):

Da dar daca de la permise mi s-a zis ca in 2 zile imi ajunge maxim. ca e pe drum deja permisul e trimis. maine imi poate ajunge zic eu nu?

| J3nnif3r a răspuns (pentru 1HalfOp):

Asa ar trebui. Eu voiam doaar sa scot in evidenta, ca de obicei (daca nu se specifica express) termenul de livrare nu include si weekend-ul

| 1HalfOp explică:

Aprilie scuze