| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune careva cam in cat timp termin scoala de soferi cu tot cu primitul dosarului, sa ramana doar dusul dosarului la politie. Din ce am inteles, minim 1 luna dar nu stiu maxim. Stiti cumva o cifra aproximativa? Eu am 17 ani iar pe 4 septembrie fac 18 si doresc sa depun dosarul chiar si in ziua aniversarii mele dar nu stiu daca sa ma apuc de scoala la inceputu lu august sa nu termin scoala inainte sa fac 18 ani ca apoi cine stie poate uit lucruri si alte prostii dar nici sa termin scoala la o luna dupa ce fac 18 ani. Vreau sa ma coordonez bine dar n-am informatia asta, cam cat dureaza scoala. Din ce am inteles de pe internet, in majoritatea cazurilor, dureaza 2 luni ceea ce m-a dus la gandul de a incepe scoala la inceputul lui iulie. Voi ce ziceti? ( Va rog fara comentarii gen "nu te grabii e timp destul" ) Dorinta mea de a conduce este imensa si as dori din tot sufletu sa o fac sa se intample cat mai repede. Multumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala tine in functie de cum iti programezi orele la condus impreuna cu instructorul in general

| raduraduuu a răspuns:

Nu depui nicaieri nici un dosar. Dosarul il faci cand incepi scoala iar dupa ce termini orele de legislatie te duci cu el la examenul teoretic(sala). Daca ai luat sala te programeaza ei la oras. In momentul in care ai luat orasul dosarul ramane la politistul cu care l-ai dat. Nu trebuie sa depui nimic la nimeni.