| MrJuve a întrebat:

Imi poate spune cineva cum se numeste aceasta piesa? Dau funda! https://imgur.com/a/TM1TI

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ce ai incercuit tu e de fapt soclu ala unde se prind becurile.
Popualr oamenii zic stop pe spate, sau inainte pe vremuri ii ziceau tripla, probabil pentru ca avea 3 becuri.
Asa de ex la dealer in engleza ce ai tu incercuit i se spune BULB HOLDER adica cum am spus mai sus soclu
Toata piesa cu 19 si soculu asta in engleza ii zic Rear light adica lumini de spate, la spatele masinii, lumini de pozitie.
Lumini de pozitie spun unia, altii stopuri pe spate si etc.
Deci asa cred, corect ar fi lumini de pozitie in limba romana.Ala ce tu ai incercuit soclu cu becuri.Doara cred, nu stiu exact ce nume au in romana.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Suport sau soclu becuri lampa spate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Suport becuri se numeste.
Nu prea am gasit pe net, daca ai nevoie, poti cere de la dezmembrari, sau daca doresti nou, trebuie sa iei codul de pe suportul vechi, si sa mergi la piese auto sau sa cauti pe net.
Codul reper e destul de lung, ceva de genul: 80-406-605-302
Poate contine si litere, poate avea alta forma.

| xerxes1 a răspuns:

Suport bec pentru lampa stop stanga.