| Cosminel1192 a întrebat:

Imi poate zice cineva la mai putin de cati m sunt interzise toate manevrele voluntare pentru trecerile de pietoni,depasirea in rampa,in panta, etc.?

Stiu doar ca la trecerile de cale ferata la mai putin de 50 m. Mersi frumos.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Citeste codul rutier si ai sa afli

| AtomiculXXX a răspuns:

25 si 50 m

| ralu14sss a răspuns:

Http://e-drpciv.ro intra aici. In stanga mai jos scir curs de legislatie, iar la pagina 28 in pdf sunt toate detaliile. Oprirea este intersiza la mai putin de 25 de m de trecerile pe pietoni etc. Le gasesti pe toate, si eu am aflat multe lucruri de aici. Sper ca ti.am fost de folos.