| Tudor_George_1994 a întrebat:

Salut imi puteti spune si mie daca pot sa pun inchidere centralizata pe logan si cam cat costa?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din fabrica scot loganuri cu inchidere centralizata, daca nu o duci la un atelier sa faca asta, e o chestie legata de siguranta masinii de aceea nu e bine sa iti bagi mana.

| Tudor_George_1994 explică (pentru mgtow):

Mersi pentru raspuns cu siguranta o sa o duc la un atelier.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu nu prea s au fabricat loganuri fara inchidere centralizata...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se poate pune fara probleme, te costa 50-60 lei kitul doar pentru centralizata fara telecomanda, sau 120 celtralizata+ 2 telecomenzi. Montajul te costa cam 100 lei, la cineva priceput cu atelier propriu. Eu mi-am pus pe o Dacie 1300 o combinatie din:
-kit inchidere centralizata fara telecomanda - 50 lei;
-actuator + buton impuls pentru deschiderea electrica a portbagajului (~20-30 lei)
-kit alarma cu telecomenzi - 100 lei.
Din telecomanda de la alarma controlez si inchiderea centralizata, si pot sa deschid si portbagajul. Am scos toti butucii pentru cheie big grin
Montajul a durat cateva zile, eu m-am ocupat, dar nu am stat pe ea, lucram cateva ore pe zi. Un kit simplu de inchidere doar pe usi + telecomanda dureaza 3-4 ore.

| viotedy a răspuns:

Cum sa nu? Costa de la 100 lei in sus, depinde de firma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kit-ul costa cam 100 de ron cu doua telecomenzi.(chinezarie dar functioneaza)
Mai pune un prieten care se pricepe si 6 beri si in 2-3 ore ai totul montat.(bere mica la 0.33 4%)
Eu mi-am pus la mai multe masini. Unele aveau dar se stricase telecomanda, altele nu aveau de loc.

| Tudor_George_1994 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri m-ati mai lamurit in legatura cu ce o sa fac.

| Tudor_George_1994 explică:

Va multumesc mult de tot pentru raspunsuri m-ati lamurit intru-totul.