| somerandomdude713 a întrebat:

In 28 august implinesc 18 ani. Luni merg sa-mi fac inscrierea la scoala de soferi. Considerand ca iau ambele examene din prima, care e cea mai tarzie data pana la care pot sa conduc legal?

3 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Depinde de judet, in Arges programarea la sala dureaza 6 saptamani dupa finalizarea scolii iar la traseu intre 4 si 6 luni dupa ce ai luat sala. Iar scoala dureaza 6 saptamani deci in total 7-8 luni.

| Alindinu472 a răspuns:

Din câte știu poți să te apuci de școală cu 3 luni înainte să împlineasti 18 ani, sala o sa o poți da doar după ce împlinești 18 ani, deci sunt șanse mari să îl iei înainte de Crăciun asta doar daca iei din prima, depinde și când te programează la examene

| Gio21 a răspuns:

Salut. Pai după ce iei examenele, sala și orașul, primești o dovadă cu care poți circula legal pana la venirea carnetului propriu-zis. Deci imediat după ce iei orasul și Îți este inmanata dovada.