| CataaS a întrebat:

Daca fac școala de șoferi cu 3 luni înainte să împlinesc 18 ani, examene pe care le am de dat, când le dau? Care e treaba cu asta? Îmi poate recomanda cineva o școală bună din Botoșani unde m-aș putea înscrie? Care ar fi costurile?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Hei. Eu zic sa te apuci cu 2 luni inainte. Ai timp sa faci legislatia si orele de condus. Examenul ( sala ) o poti da din ziua in care faci 18 ani.
Costurile ar fi intre 1000 lei - 1400 lei pentru categoria B.
Succes.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Examenele poti sa le dai abia dupa ce implinesti 18 ani dar scoala poti s-o faci inainte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti face toata scoala de soferi (examinarile medicale, cursul de legislatie, cursurile de conducere), iar dupa ce implinesti 18 ani, te poti prezenta la examene.
Nu am facut scoala de soferi in Botosani, ca sa-ti pot recomanda pe cineva, dar parchez des in fata scolii "Universum" (aia de langa UPC), si sincer, la cum parcheaza instructorii, nu stiu ce pot invata elevii laughing