| BogdyBogdan a întrebat:

In ce viteza se fac drifturile (tractiune spate)? FundA

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde ce tip de drift. Se fac de la a 1-a pana la a 5-a daca vrei un derapaj controlat pe linie lunga in viteza il faci in a 5-a cel mai bine, daca vrei burnout in a 1-a, dar oricum depind toate astea de puterea masinii, de greutate, de cauciucuri nu este o regula!

3 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Merge si cu a 1a, insa nu cine stie ce...de obicei cu a 2'a happy

| Minks a răspuns:

Depinde de rapoartele cutiei de viteze si puterea motorului. De obicei se fac cu treapta a II-a.

| Predat0r a răspuns:

Depinde de masina