| EdyXR a întrebat:

Salut, in Ianuarie împlinesc 17 ani, credeți ca e timpul să învăț pentru carnet? Dacă da, ce ar trebui sa învăț la început? Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este bine sa incepi sa inveti legislatia rutiera, ai timp s-o repeti de cateva ori si s-o inveti bine.
Poti studia OUG 195/2002 (Codul rutier), rep. in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu pe la 17 ani am inceput sa fac chestionare pe www.drpciv.ro
E si asta un inceput, ca vezi cat de praf esti. Iti pui niste intrebari, iar cand iei legislatia, o sa o citesti mai interesat.

| DaniTDCI a răspuns:

E prea devreme. pana faci 18 ani sau 18 fara 3 luni sa te poti inscrie uiti, cel mai bine e in urma cu cateva luni sa te apuci de invatat si sa tot repeti pana te simti pregatit, eu asa voi face!

| BlondaBlondii a răspuns:

Legislatia rutiera!