| anonim_4396 a întrebat:

Salut, m-a 'izbit' ghinionul de-o data, am calatorit prin tara saptamana trecuta si numai probleme am avut, prima data m-a dus gps-ul pe un drum al nimanui ca dupa nagasaki de mi-am pierdut un ornament de la una din tevile de esapament si arata horror fara acel ornament, intr-o parcare a plecat un dob*toc de pe loc de aiurea si mi-a izbit masina, chiar cand am esti din supermarket am vazut cand s-a izbit ala si a fugit repede, mi-a impins farul din dreapta in interior si bara mi-a cam crapat-o, la un semafor cand stateam si asteptam sa se faca verde alt dob*itoc a intrat in mine si mi-a zgariat bara pe spate, dupa toate astea, masina mea arata ca dupa razboi, cam cat m-ar costa sa imi cumpar alte bare? masina mea este un volvo v40 din 97' nu suport sa o vad asa, numerele de inmatriculare a celor 2 destepti le stiu, dar ma gandesc ca politia nu face aproape nimic in cazuri serioase, la mine nici macar nu s-ar uita, daca stiti vreun v40 la dezmembrari de preferat sa fie din 96-99, multumesc.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca sa lasi sa ti se loveasca masina de doua ori si sa nu suni la politie nu se mai cheama ghinion.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa nu faca nimic, ar trebui sa le ia permisul daca nu au declarat accidentul in 24 ore, bine, acum nici tu nu ai facut-o ca presupun ca au trecut cele 24 ore, dar asa de curiozitate ala din parcare inteleg, dar ala de la semafor cum naiba l ai lasat sa scape?

| RB26DETT a răspuns (pentru suntserios):

A fugit, era si o proasta de vreo 20 de ani, bine nu m-a lovit tare, usor mi-a zgariat bara pe spate si mi-a dezechilibrat-o, apoi a fugit cand m-a vazut iesind din masina, ce sa mai inteleg? au luat-o cu totii razna? acum o saptamana masina arata impecabil, acum zdrangane cand merg cu ea de zici ca-i dacie din 90, nu mai zic, arata foarte rau, si au trecut 24 de ore, martori oricum nu aveam pe nimeni, departe de casa fiind, nu ma cunostea nimeni in tot orasul, oamenii de pe margine sa zic asa 'li se rupea' [fiind putini si majoritatea tigani, ce sa le ceri? ] oricum, numerele de inmatriculare le stiu, daca ii mai vad pe strada stiu cum sa procedez, stai sa imi montez carlig de remorcare numai.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Politia zice sa rezolvi amiabil dar daca ai martori dai la politie si il aduc ei