| QuestionTPU a întrebat:

Salut!
Recent am avut o tamponare intr-o parcare la un supermarket din oras. Cineva a intrat in mine si mi-a zgariat si indoit mașina.
Am decis sa facem amiabila si sa iau asigurarea, dar am o problema
Conducătorul autovehiculului este altul fata de persoana pe numele careia este facuta asigurarea.
Este nevoie, oare, de buletinul titularului de asigurare sau doar al conducatorului auto? (Copie)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Contactează asigurătorul și îți vor spune ce documente sunt necesare.
Stiu că trebuie copie buletin și permis de la șofer, precum și declarația lui, privind evenimentul.
De la titularul poliței nu știu dacă trebuie ceva.
Am avut recent două despăgubiri de la Euroins, le-am soluționat online, dar ambele erau cu proces verbal de la poliție; eu nu iert bufonii, îi las pietoni laughing

1 răspuns:
| mi25 a răspuns:

La intelegere amiabila nu trebuie nimic de la politie.
Trebuie sa mergeti amandoi la o agentie a asiguratorului. Acolo o sa va spuna si de ce aveti nevoie.