| paulwalkerfan a întrebat:

Maine imi achizitionez un audi a4 2002 2.0 benzina! Vreau sa stiu cat consuma in oras si afara! Numai sunt om sa conduc tare....merg acum cu 80-100 km! Cat consuma masina? Se merita? E o masina buna? Se comporta bine? In oras cat ia? As vrea sa imi dati o parere. Masina costa 2200 euro (o iau de la un cunoscut)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina destul de veche, motor mare consumul va fi si el pe masina. In oras sub 10 sigur nu scade

| Sofer a răspuns:

Nu recomand sa iei un A4 pe benzina decat daca e diesel 1.9 TDI. Ce buget ai? Iti recomand un Renault Megane 1.6 /1.5 dci, Opel Astra g sau din grupu VAG VW golf 4 1.9 TDI alh sau skoda octavia.

| oODonViperOo a răspuns:

Daca vrei masina economica, nu ti-o recomand.Benzinar,motor mare=>consum mare...Banuiesc ca e 2.0i cu 130/131cp.O sa iti consume bine in oras...Probabil undeva la 7L va fi consumul mixt.