| Florian20405 a întrebat:

Intentionez sa achizitionez un Audi A4 B6 din 2002 EURO 4 1. 8Turbo, care dpdv al puterii stiu cum sta.Insa intrebarea este asa:
Masina are 230.000 km reali, sunt multi? Se merita?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

230.000 km in 12 ani e un numar normal. Eu am facut in 4 ani 95.000.

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Fiind benzinar sunt cativa km, dar eu zic ca 100000 km inca mai merge, daca masina e buna si ingrijita merita acest risc.

| Florian20405 explică (pentru OldSoul):

Cunosc multe audi pe benzina la 350.000-400.000 km, dar ma gandeam ca e cineva care detine un a4 1,8 si-mi spune mai multe detalii. happy

| MariusF23 a răspuns:

Daca iti place cum arata B6-le, il poti lua, nu insa fara o verificare in prealabil. Eu prefer B7 personal happy

| Florian20405 explică (pentru MariusF23):

Si eu prefer B7, acum sa vad, ma mai gandesc, poate mai astept un an.M-ar interesa mult 1.8T chiar daca voi scoate suficienti bani din buzunar si pentru a-l achizitiona dar si pentru intretinere/consum

| Florian20405 explică (pentru Kelz0):

Sa-ti zic de ce nu iau a6 diesel in general.
Daca e 2.5 motorul e prea mare, iar riscul este in proportie de 60% sa se strice turbina, iar 1. 9TDI e prea mic pentru caroseria lui a6.

| aannoonnimaa74 a răspuns:

230000 km sunt foarte multi. Nu stiu pe unde a putut umbla atata de mult. Masina mea are 118000 km reali si o am de 12 ani.

| Florian20405 explică (pentru suntserios):

Corect.

| suntserios a răspuns (pentru aannoonnimaa74):

230.000 km in 12 ani e un numar normal. Eu am facut in 4 ani 95.000.