| Ionică a întrebat:

Masinile care au volanul pe dreapta sunt in Anglia sau in Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord? Multumesc!

18 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Masinile care au volanul pe dreapta sunt atat in Anglia cat si in restul Regatului Unit al MArii Britanii si al Irlandei de Nord.
@anelaubed si darrio2007 - Anglia si Regatul Unit nu sunt chiar acelasi lucru. S-ar supara rau de tot galezii, nord-irlandezii si scotienii sa auda o asemenea grozavie. Este de inteles insa daca ati invatat doar la istorie, pentru ca aceste lucruri se invata de fapt la geografie.

| Roby67 a răspuns:

Sunt in toate tarile care au circulatia pe stanga, Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord, Rep. Sudafrica, Japonia, Australia si multe altele, de regula fostele colonii engleze.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@fragolina: pe care dreapta! Sora ta e cumva stangace?

| eugem35 a răspuns:

Hon kong, australia, india, japonia, singapore, in suedia masina de posta are volanul pe dreapta sa nu coboare postasul opreste linga cutia de scrisori si lasa plicu, si masinile de care spala strazile sunt cu volan pe dreapta

| darrio2007 a răspuns:

Mai invata la istorie.Nu stii ca Anglia e totuna cu Regatul Unit.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Anglia este Regatul Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord.

Elianna
| Elianna a răspuns:

@regis:multumesc de explicatie.Corectez:Regatul Unit al Marii Britanii este format din : Marea Britanie, care la rândul ei, se compune din: Anglia, Scotia, Tara Galilor si Irlanda de Nord.

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Ionica2010:Cu 190 de intrebari puse de tine in aproape 4 luni se vede ca ai mari lipsuri in cunostinte.Ai reusit sa aduni colosala suma de 1710 pct, ai raspuns la 27 de intrebari si n-a folosit nici unul, ca nu ai nici un raspuns castigator! Intrebarea asta ai pus-o de doua ori (putin modificata), si din cele 190 de intrebari, 50% sunt puse ca sa te afli in treaba! Ce sa mai zic, uite cine face observatie!?! Situl acesta este pentru a ajuta pe cei ce au nevoie, nu un concurs de pus intrebari ca sa ne dam mari, ce destepti suntem noi.Si greselile de ortografie ma oripileaza intotdeauna! Sa ma anunti cand o sa ai un raspuns castigator, sa sarbatorim!

| Parintele a răspuns:

Faci pe desteapta cu noi?

Răspuns utilizator avertizat
| perla a răspuns:

Eu cred ca stii raspunsul dar pentru.sigurenta iti spun ca sora mea e in Anglia si mi-a spus ca se conduce pe dreapta deci unde e volanul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In anglia

| beka a răspuns:

Angliahee hee

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Anglia=Marea Britanie=United Kingdom(UK)=Regatul Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord

| 0100102002_8178 a răspuns:

Daca imi amintesc eu bine toate tarile din UK au volanu pe dreapta

| Raduku91 a răspuns:

Si in Cipru masinile au volanul pe partea dreapta si circula pe stanga soselei ca in Anglia