| Ionică a întrebat:

Anglia este Regatul Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord? Multumesc!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Anglia face parte din Regatul Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord (pe scurt Regatul Unit, Marea Britanie, UK samd), impreuna cu Tara Galilor, Scotia si... Irlanda de Nord.
@GenOm - omul a pus o intrebare, nu a facut o afirmatie. Este o intrebare mult peste nivelul altor intrebari de pe acest site si sunt convins ca mai mult din jumatate din utilizatori nu stiu sa dea raspunsul corect. Deci reactia ta este usor disproportionata.

| LuS[z] a răspuns:

Nu Anglia este o regiune din Marea Britanie precum Tara Galiilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iata-l pe Ionica cu un upercut de dreapta prin care izbuteste sa trimita geografia la podea. Vom avea oare parte de o continuare a meciului? Se numara: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8... Ionica e castigator, geografia facuta KO inca din primele secunde. Oare isi va mai reveni vreodata?