| Pacanele777 a întrebat:

Salut, merita sa iau un Opel Isignia 2009, proprietarul o are din 2013 și pe rar arata ca în 2015 avea 110.000 de km și scrie ca provine din Franța pe rarom. Nu prea le am cu mașinile, acum masina are 187.000 de km și mi-e sa nu cumva sa fi dat km înapoi la întrarea în tara, sa-i fac un raport carvertical când ma duc sa o vad sau sa o duc direct la reprezentanta sa-i facă verificarea?
În România nu este semnalizata cu accidente!

Doresc sa comenteze doar cei care cunosc sau au avut masina aceasta!

Dacă aveți alte sugestii de mașini pana în 5000 € e perfect, dar doresc 2008+ cu motoare fiabile!

5 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Km se pot da inapoi si intre doua vizite la ITP.

| Digikey a răspuns:

Motorul de pe Insigna este fabricatie Fiat.
Are o problema cu un Oring de la pompa de ulei care trebuie inlocuit la 150.000 km, daca nu calezi motorul.
https://autolatest.ro/......dt-a20dtc/

| glasulfilologului a răspuns:

Iti sugerez sa te cam ferești de mașinile din Franța, deoarece e posibil sa fi fost un fost taxilaughing. Acum e și după noroc, dar îți garantez ca aici au fost dați km înapoi.

Eu iti recomand un Peugeot 508, diesel, cu cutie manuală. Cel puțin din punctul meu de vedere e o mașină frumoasa, care are un preț destul de bun pentru anul ei. Ba chiar am impresia ca a fost adevrsaul modelului pe care tu vrei sa îl iei, și după părerea mea arata cu mult peste, mai ales interiorul. De fiabilitate nici nu mai vorbesc, motorizarea HDI de când a apărut a fost una foarte fiabila.

| Pacanele777 explică (pentru glasulfilologului):

Motorul HDI e motorul de pe ford de 2.0

| glasulfilologului a răspuns (pentru Pacanele777):

Hdi-ul a fost creat de Peugeot s Citroen prin 1998. Sunt motoare HDI care au atins și 1.000.000 km. Acum, da, e posibil sa fie și pe ford, au rămas americanii fără inspirațielaughing. Eu doar ți-am dat ideea