| andrei_2501 a întrebat:

Salut mi-am cumparat recent un matiz 2005 si nu merge indicatorul de la bnzina sad
nu stiti de ce si cum il pot repara?(dau fundita celor de ajutor)

Răspuns Câştigător
| forzasteaua a răspuns:

Este sonda din rezervor defecta. du-te la un service, nu costa mult. dar daca zici ca l-ai luat recent, trebuia sa fi atent la orice problema inainte sa dai banul. sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| me_9877 a răspuns:

Pai poate fi si ceva de la bord verifica si partea electrica daca zici ca becul indica cand nu mai ai benzina daca ar fi stricata sonda zic eu ca nu ar functiona nici becul corespunzator

| andrei_2501 explică:

Am uitat sa precizez ca becul de la benzina este functionabil