| andy14 a întrebat:

Salut mi-am cumparat recent un ford focus c-max 2005 si caut non-stop hartile pentru navigatia denso pe care o are masina. Stiti un site un gasesc hartile pentru europa?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu-ti bate capul, oricum nu o sa gasesti hartile actualizate.
E doar o pierdere de timp.

| andy14 explică (pentru OldSoul):

Problema principala este din ce am inteles ca ceasul nu se poate seta manual, doar automat si fara harta am ora frantei

| OldSoul a răspuns (pentru andy14):

Imi pare rau, nu am nici o idee de asta.
Poti incerca sa cauti pe un forum dedicat, poate gasesti o informatie utila.

| NLS a răspuns:

Eu folosesc telefonul, deși am trei navigatoare in casa.
Poți găsi hărțile dacă sunt gratuite și dacă cunoști numele softului, versiunea... și numele producătorului hărților.
Altfel costa 150 Ron minim, și acest preț în general NU include update uri pe viata.
Eu ma folosesc de Maps.Me, Here WeGO, MapFactor Navigator, și Google Maps.
Exista și aplicații cu hărți contracost, cu licență lifetime și preț decent: Sygic, Copilot.

| andy14 explică (pentru NLS):

Salut, nu doresc sa folosesc intens navigatia masinii doar,, for fun'' daca functioneaza. Eu folosesc waze in general.