| RAZVAN301995 a întrebat:

Am si eu o intrebare!? am cumparat recent un Nokia 8800 original si are o mica problema(aprind telefonul merge ce merge cam 15 minute si dupa se stinge) ce ar putea avea? se mai poate repara?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi şi din baterie, sau un defect intern...

Încearcă să-l pui la încărcat, apoi deschide-l şi dacă NU se mai închide după 15-30 minute, atunci este defectă bateria.
Vei cumpăra o baterie nouă şi ai rezolvat.

Dacă tot se închide şi în timp ce este conectat la încărcător, atunci este defect şi trebuie dus la Service.

Toate cele bune.

| Tazzer a răspuns:

Ar putea fi de la soft happy se poate reparabig grin