| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat si eu de pe net un capat de toba pentru masina si nu stiu cum se monteaza, urgent nevoie de raspunsuri folositoare, trebuie sa montez pana maine, respect!

3 răspunsuri:
| smileyface a răspuns:

Ar trebui sa aiba o bratara de metal pe care o poti strange cu surubelnita, sau cu o cheie. Bratara vine in jurul tevei de esapament si o strange.

soothe
| soothe a răspuns:

Cauta pe net

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De regula montarea se face simplu prin stringerea unui surub. Daca nu ai reusit nici macar atit, se pare ca este " prea la fix " si nu se poate stringe. Am patit si eu asa. A trebuit sa tai o decupatura cu flexul in ornament si sa fac montajul cu un colier metalic lat si gros. Colierul nu a strins ornamentul pe teava ci l-am trecut prin ornament si strins pe teava. Pacat ca nu pot sa-ti arata intr-o poza...