| krysty199 a întrebat:

Mi-am luat un VW Golf 5 are climatronic si cred ca am o problema cu el. Nu baga caldura. Trebuie sa las masina pornita ca sa imi bage caldura, sa se incalzeasca motorul? Plz help me

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu ce crezi?
Se incalzeste de la panouri solare sau de la incalzirea centrala din apartament? laughing

Evident, masina este incalzita de motorul incalzit! tongue

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă motorul e rece, de unde vrei "să bage" căldură?!?
E mormal să aibă nevoie de un timp în care motorul să poată livra instalației clima agent termic suficient de fierbinte ca să funcționeze.

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Pai tu pornesti caldura cu motorul oprit? Logic ca nu iti baga caldura. Porneste motorul, mergi cu ea 5-10 minute si ar trebui sa bage.
Daca nu, diagnoza cu VCSD.