| anonim_4396 a întrebat:

Cam de o saptamana mi-am luat un Golf 4 ca prima masina, i-am schimbat distributia (cu tot cu pompa de apa), uleiul si filtrul de ulei, toate bune si frumoase dar am o singura problema: masina are climatronic dar cand il dau ori pe auto ori setez eu o temperatura imi arata ca afara sunt 30 de grade si in masina incearca sa faca sa fie 18 dar nu da aer chiar rece, da un aer mai călai așa, foarte putin rece si nu reuseste sa scada temperatura din masina.
Prima data am crezut ca nu mi s-a incalzit destul de mult motorul (nici n-am idee daca are legatura) asa ca am pornit motorul in parcare, am lasat-o putin sa mearga dupa care am accelerat din cand in cand pana pe la 3000 de ture si am incercat iar...la fel, aer nici cald nici rece.
Aveti idee de la ce ar putea fi si cam cat m-ar costa sa o fac? Vine vara si eu trebuie sa merg cu geamurile deschise...

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Vezi ca poate nu ai freon. asa am si eu tot golf 4 aer cald baga dar rece foarte puțin. si cum nu imi place mie aerul condiționat merg cu geamu de la sofer deschis si cand iau pe cineva deschid 2 degete toate geamurile.