| vladtaurus a întrebat:

Mi-am montat un casetofon nou pe masina si din 4 boxe se mai merge doar una... Idei?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fir intrerupt, poate ai tras de ele la montajul casetofonului, pune inapoi vechiul player si vezi. Sau pune celelalte boxe pe finalele care acum merg si vezi... daca nu functioneaza inseamna ca boxele sau ars sau circuitul are o problema!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista ateliere care se ocupa strict cu aparatura multimedia pentru masina, de ce te bagi tu? Azi nu merge decat o boxa, la noapte ia foc masina... Nu esti primul. E clar ca n-ai legat bine mufele, sau daca nici n-ai schimbat mufele, ori ai tras de ele si s-au intrerupt firele, ori e setat din casetofon sa se auda doar un difuzor.

| Maioru a răspuns:

Poti sa arzi boxele si la montaj, asta daca ai facut legaturile aiurea.Verifica fiecare boxa in parte, legaturile la fiecare(intrarile si iesirile) pentru ca daca boxele sunt bune nu-ti raman decat finalii de la caset dar zici ca este nou.Casetofonul are 4 iesiri sau are numai 2 si trebuie sa legi in paralel? Verifica si legaturile intre boxe.