| IonutMadalin1 a întrebat:

Daca pe masina am casetofon 4x50w pot pune pe fata boxe 50w si pe spate 40w?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pune linistit. Daca ai 4x15W reali, e bine...
Iar boxele, daca sunt serioase, pot sa aiba chiar si puterea scrisa pe ele.
Daca sunt la 8 Ohmi riscul de a se arde e mult mai mic, dar se aud mai incet.
Oricum, nu cred ca exista player simplu (subtire, fara cooler), care sa aiba 4X50W reali. 200W nu-i scoti dintr-o cutiuta, unde 3 sferturi e unitatea optica.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, poți; dar dacă vreodată îl dai (aproape) la maximum, ori arzi finalul, ori boxele de pe spate. Și asta cu condiția să fie potrivite măcar la impedanțe.

| ale153 a răspuns:

Functioneaza, dar nu e ok. Se poate strica. E ok daca pui de 60w in loc de 40w. happy