| Jaxi a întrebat:

Salut! Mi s-a spart acel gemulet de la capacul de la ambreiaj la motor la motocicleta prin care vezi nivelul uleiului.Se poate inlocui doar sticla sau capacul cu totul?

Răspuns Câştigător
| Andrei26253 a răspuns:

În majoritatea cazurilor, gemulețul sau sticla de pe capacul de la nivelul uleiului la motorul motocicletei poate fi înlocuit separat fără a schimba întregul capac. Cu toate acestea, pentru a fi sigur, ar fi recomandabil să consulți manualul motocicletei sau să contactezi un service autorizat pentru a primi informații specifice despre modelul tău de motocicletă. Înlocuirea gemulețului poate fi o operație destul de simplă, dar este important să se facă corect pentru a evita orice probleme legate de etanșeitatea uleiului.