| mariusalecsandrup a întrebat:

Salut TPU,Am si eu o motocicleta mobra si mi s-a spart axul cu bile, am desfacut motorul, am inlocui axul si la final la capacul de la ambreiaj am intampinat probleme nu stiu cum sa fixez, imi intra doar vitezele cele mari 2, 3,4 si nu se mai intorc inapoi, ce e de facut?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Www.classiccar.3xforum.ro
Intra pe forumul ala, ca gasesti 'experti' in Mobra.
Axul ala, si arcul de la pedala, sunt niste lucrari foarte enervante la Mobra, pana prinzi miscarea.
Apropo, am impresia ca difera axul de Mobra S50/Turist, cu cel de la Hoinar, in 5 trepte. Vezi sa ai axul potrivit.
De unde esti?

| mariusalecsandrup explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Sunt din pades judetul gorj, Am pus ax de care trebui acelasi model