| KRLL a întrebat:

Motocicleta de fix 125 cc, merge condusa cu categoria A1?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate conduce cu permis de categoria A1, conform OUG 195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, citez:
" b) categoria A1:
1. motociclete cu cilindree maximă de 125 cmc, cu puterea maximă de 11 kW şi cu un raport putere/greutate de cel mult 0, 1 kW/kg;"

| KRLL explică (pentru Ioandelasal):

Oare exista posibilitatea sa aiba 125 cc, dar mai mult de 11 kW?

| Ioandelasal a răspuns (pentru KRLL):

N-am de unde sti, nu sunt specialist in motociclete. Poti afla foarte usor uitandu-te la caracteristicile tehnice, le gasesti pe internet.