| Adrian_Cacina_1996 a întrebat:

Nu de mult am cumpărat uns scuter si mi s-a zis ca trebuie sa-i schimba ambreiajul deoarece nu trăgea bine in pantă. Ok n-am apucat, l-am desfăcut si am mers la unul cica care știe mi-a zis ca nu ambreiajul e de vina ci rolele variator.am dat comanda de variator complet, de ambreiaj complet si nu cele din urma de carburator.am montat ambreiajul variatorul si carburatorul nou.si la fel numi trăgea in panta.am desfăcut din nou carburatorul l-am montat pe cel vechi si acum îmi moare motorul încercând sa-l accelerez
Scuterul e in 2t rich motor alien.ad dori să dați câteva idei ce ar trebui sa fac sa traga macar ca înainte

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Acum ai variator, ambreiaj, carburator nou.
Problema inseamna ca este de la uzura motorului.
La chinezariile astea este un miracol daca functioneaza pana ies din garantie.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Bujie, segmenti, cilindru, supape. Verifica-le