| Frank51 a întrebat:

Salut, pana acum, cand porneam masina(passat b5.5) turbina incepea sa se auda dupa 5-10 secunde, se auzea practic cum i se schimba frecventa. Acum de cand am probleme cu injectoarele, turbina nu se mai aude decat dupa vreo 10 minute de mers pe drum cu masina, pana atunci nu se aude nici-un aer nimic. Masina trage la fel de bine si cand se aude turbina si cand nu se aude, nu inteleg ce are. Si nu inteleg care ar fi legatura dintre turbina si problemele la injectoare?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

E destul de dubios ceea ce spui.
Mi-au trecut multe masini prin mana si nu prea am "Auzit turbina" in conditiile tale.
Din ce spui tu, tind sa cred ca mai ai undeva o problema pe circuitul turbinei de zici ca o auzi, poate un furtun fisurat.

| Frank51 explică (pentru OldSoul):

Nu ai auzit turbina la nici-o masina? Se aude acel aer cu frecventa foarte inalta foarte specific.