| Frank51 a întrebat:

Am un passat 1. 9AVB(101cp) in care am injectoare de ARL(150cp), am valori foarte mari pe injectoare, este posibil sa fie din cauza ca nu am facut inca soft? Masina trage ca una de 150, de asta nu am facut softul, iar injectoarele cand le-am luat aveau valori bune.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

E posibil sa fie si de la soft.
Injectoarele fiind mai mari, au un alt debit, si de aici e posibil sa fie si problema.
Dar mai sunt si alte doua variante, sa ai uzura la axul cu came, si de aici problema, sau, mai posibil, ca cel ce ti le-a montat sa nu ti le fi reglat bine.

| Frank51 explică (pentru OldSoul):

Axul cu came a fost verificat cand am schimbat chiulasa si e ok, raman celelalte 2.