| VulpeaRea a întrebat:

Salut, pana când tine sezonul moto, adică până când țin școlile moto deschis

1 răspuns:
| alindumitru083 a răspuns:

Școlile moto se desfășoara în sezoanele când nu plouă si nu ninge. De obicei de pe la sfârșitul primăverii până la începutul lui septembrie.
Vara este cel mai potrivit sezon ca să te apuci de școala moto.
Este foarte periculos sa mergi pe ploaie sau zăpadă. Poți aluneca foarte repede cu motorul.
Si daca prinzi puți pietriș sau îi curge ulei unei mașini poți să cazi de pe motor în timp de mergi.
Daca iti doreati asta, te sfatuiesc sa te gandesti foarte foarte bine, si te sfatuiesc sa mergi doar vara.
Oricum este foarte periculor.