| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut pasionatilor de suv-uri.As vrea sa imi cumpar un suv de putere mare si cu pret mic.M-am interesat un pic si am auzit ca in Rusia, dacia duster are putere mult mai mare ca cea romanesca adica in jur de 140 cp cu motor de 2.0. Daca as achizitiona una de la ei si i-as mai face si un chip-tuning cam la cati cai ar ajunge?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca scoti mai mult de 10 cai in plus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi place dacia duster, o sa bagi bani in ea.

| olivert1310 a răspuns:

Dusterul ala cred ca il poti cumpara si de la reprezentanta Dacia, nu trebuie sa-l cumperi din Rusia. Rusii au cumparat o motorizare mai puternica. Touareg-ul v10 consuma mai mult si este mai scump la intretinere. Tu ai zis ca vrei sa fie si ieftin, depinde ce intelegi tu prin ieftin si care este bugetul alocat.

| Нор_Ника_1998 a răspuns:

Fiecare cu a lor

| stefaneugen1999 a răspuns:

Salut eu chiar te-as indruma spre un vw touareg v10 TDI, fi sigur ca la consum va fi cu maxim 1% dotari (toate cele posibile si plus ca ai cel mai bun motor dupa pararea mea si a multora)Asa ca cea mai buna varianta dupa mine este un touareg v10 tdi si fii sigur ca acest motor duce cat 2 de dacia-renault plus ca nu trevuie sa schimbi distributia care costa mult deoarece la motoarele mari este pe lant dar nu te speria ca nu este zgomotos de loc (cu 10000-12000 iei unul ca nou)
Asta este sfatu meu deoarece eu am aceeasi masina!
FUNDA?

| stefaneugen1999 a răspuns (pentru stefaneugen1999):

Am vrut sa zic 1% in plus faca de duster!