| sabinn21 a întrebat:

Salut am un golf 5 cu 140cp cât ar costa un chip tuning? Și la câți cai putere ar putea sa o ducă

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chip-urile nu sunt o idee buna. Resoftarile sunt o idee mai ok, dar nu dau randament pentru orice motor.
Daca ai 2.0 TDI, poti scoate o putere foarte ok din motorul tau, insa trebuie sa upgradezi turbina, altfel pocneste imediat. Nu vorbesc din ce au postat altii, am vazut cu ochii mei. Investesti vreo 500e in turbina, inlocuiesti softul cu unul tot original VAG, insa de pe un BMN ceva, si obtii multi caluti.

| kMirke a răspuns:

Cam la toate masinile ( pana in 2014 ) sunt in jurul a 300 - 500 E.
La a ta ar fi 350 E.