| AdiMihai25 a întrebat:

Salut.
Pentru cunoscători.
Cum pot înălța garda autoturismului?

Trebuie schimbat rotile mai mari, arcurile, amortizoarele?

Pentru CHEVROLET CAPTIVA 2008

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa schimbi arcuri si amortizoarele, sau, eventual sa pui ceva distantiere.

De roti nu te atinge, masina nu e gandita sa-i pui ce roti vrei tu.
Masina are omologate niste dimeniuni, ei bine, diametrul total va ramene acelasi mereu, indiferent ca o sa ai roti pe 16 pe 17 pe 18.

| Sofer a răspuns:

O suspensie reglabila.

| SoulReaver a răspuns:

Sunt in comert diverse accesorii care se baga in arc pentru al rigidiza. De inaltat nu inalta doar ca nu mai lasa asa mult. Contra e ca va scutura cand e incarcata si poti sa o supraincarci usor riscand sa rupi ceva. La inaltare arcuri si telescoape pentru acest scop. Dar trebuie sa te gandesti ca pierzi stabilitate.