| natsu15082000 a întrebat:

Salut
Pentru un sharan și o platforma de 2 tone trebuie sa plătesc vigneta și pentru platforma sau doar pentru sharan pe Ungaria

4 răspunsuri:
| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Nu. Daca greutatea totala nu depaseste 3.5 tone (si n-ar avea cum sa depaseasca) nu trebuie sa platesti si pentru platforma.
Plastesc cei cu microbuze, camioane, peste 3.5 tone. Drum bun!

| KovacsB a răspuns (pentru medicveterinarbucuresti):

"si n-ar avea cum sa depaseasca"

Sharan 2.0 tdi are MMA 2510 kg
Oare depaseste?

| medicveterinarbucuresti a răspuns (pentru KovacsB):

Nu inteleg ce vrei sa transmiti?! Un sharan are aproximativ 1700 kg, tu zici acolo de MMA = masa maxima autorizata, deci nu masa proprie. Revin la mesajul meu, daca totalul nu depaseste 3.5 tone, nu plateste rovinienta.

| KovacsB a răspuns (pentru medicveterinarbucuresti):

Domnu' veterinar, nu intelegeti pentru nu ati facut scoala de soferi.
Conteaza doar masa maxima autorizata(MMA).
Nu stau sa va explic de ce ca oricum este timp pierdut.
Si la aritmetica se pare ca sunt probleme