| ViviC a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati un producator mai bun pentru racitorul de ulei la Opel Astra G 1.7 DTI (in afara de cel original)? Stiu ca se duc foarte repede?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Radiator de ulei vrei sa zici?:
NISSENS este unul dintre cei mai cunoscuti de pe piata aftermarket ca producator de sisteme de racire de toate felurile, de la radiatoare (apa) pana ala intercoolere.
Tot ei fac si pe original.
Din cate am vazut un radiator de acesta de care iti trebuie tie costa 200-300 de lei, nu este foarte scump in opinia mea. Daca te lasa mana sa dai aproape 400 de lei poti lua chiar ORIGINAL.
Poti cauta la orice magazin de piese auto cu siguranta vei gasi aceasta marca, din cate stiu este una dintre cele mai bune cu siguranta este precum originalul in calitate!
Deci pe scurt Nissens si HELLA sunt buni in acest domeniu.
Daca am configurat bine NIssens este in jur de 200 de lei, Hella este in jur de 260 de lei pentru masina ta.
Posibil sa fie putin mai scump la magazine dar nu sare de 250-300 de lei pretul.