| Caine1122 a întrebat:

Salut recent am cumparat un golf 6 1.6. Stiu ca pe golf 5 unii mai pun kit de gti, am vazut si pe olx multi care vand cu kituri instalate dar pe golf 6 nu am vazut nimic care sa aiba asa ceva. Acum sunt curios se poate pune pachet de gti pe golfu 6 normal ca am gasit unele pe 4tuning pe la 500 de euro care zice ca se potrivesc, sunt intrigat din cauza faptului ca nu am gasit iar pe net daca caut un golf normal cu kit de gti nu gasesc deci :
Se poate pune asa ceva pe golf 6?
Unde pot instala kitul?
Am nevoie de ceva acte sau chestii in care trebuie omologate barile/pragurile ori doar le schimb si pot iesii cu masina pe drum?
Daca aveti chef de misto mai bine va abtineti nu toti s-au nascut invatati ca unii care le stiu pe toate.

1 răspuns:
| JustinDlp a răspuns:

Vorbeste cu un mecanic toate astea, 99% o sa stie cu ce se mananca, te duci la un service si intrebi acolo un om, sau daca cunosti tu pe altcineva e bine. In general trebuie sa ai grija, prietenii isi comanda din China sau America kit urile.