| Bogdan200006 a întrebat:

Recent m-am angajat la o firma de transport ( nu conteaza firma ). Si am de ales intre Volvo FH16 si Mercedes Actros *Ambele noi*, as vrea sa stiu care este mai bun si mai confortabil la drum lung.
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merg pe mercedes si e un rahat, cateodata la pornirea de pe loc accelereaza dupa 5 secunde. Pierde aer usor si astept de multe ori sa incarce dupa ce schimb trailerul, interiorul si exteriorul naspa. Nici volvo nu imi place asa mult volanul si bordul, scaunu e rigid - e un tir rigid dar mai misto la drum intins nu vei simti cum schimba vitezele are dublu ambriaj. Ca SCANIA nu e nimic si nimeni nu-l bate. Am condus modelu vechi si ala nou, cred ca o sa discut cu firma sa implementeze un scania pe tura care o fac eu.

| romeo78 a răspuns:

Mulți români aleg la autoturisme și camioane numele de Mercedes Benz. Dar, nici marca Volvo nu este o mașină proastă! Din contră! Acum depinde de dumneavoastră. Oricum, tehnologic vorbind, foarte mari diferențe între cele două mărci de camioane nu sunt!