| tzori a întrebat:

Salut s-ar merita sa cumpar un Hyunday Coupe din 2006? Are motor de 2000 cm3 si 147 de cai putere. Vreau sa stiu ce consum ar avea la 100 de km si daca masina este buna. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi pe wikipedia consumul; oricum, condus potrivit, ma gandesc ca se incadreaza in 8-10 mixt. Urban nu se stie... S-ar putea sa nu consume mai mult decat un Logan 1. 6mpi.
Avantajul la motoarele mari, este ca nu accelerezi mult in traficul urban, mergi la turatii joase. Insa tot consuma mult, din cauza nevoii mai mari de benzina, chiar si la relanti.
Conteaza mult si tipul de injectie, daca e 2006, probabil are injectie multipunct cu rampa comuna, cu pierderi minuscule, chiar si cu motorul rece.
Ca marca, Hyundai este foarte ok, face masini fiabile. Coupe-urile insa au fost folosite de diferiti teribilisti, trebuie sa fii atent cand o cumperi, sa nu fie o coaja trecuta pe la 5-6 tineri 'raceri' cu buget redus, care sa o fi tinut toata ziua in limitari, au schimbat consumabilele din an in paste si nu si-au permis manopera in service.

1 răspuns:
| DimLight a răspuns:

Da e ok. verific-o la un service inainte in rest e o masina buna.