| Brandus_Nicoleta_1996 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar o masina opel zafira din 2003 la pretul de 2500euro (motor 1.6 pe benzina). as vrea sa stiu daca se merita si daca este o masina buna (PS. daca se poata sa imi raspunda cei care au o astfel de masina).as mai vrea sa stiu daca consuma mult si daca este o masina rentabila, multumesc anticipathappy
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am in familie un astfel de Zafira, dar nu il folosesc eu.
Nu face nici un fel de probleme, a venit cu intalatie GPL secventiala din Germania (e la fel de serioasa ca si aia montata chiar de Opel, singura diferenta e ca butelia de GPL e in portbagaj si ocupa spatiu, la cele cu GPL original butelia e in locul rotii de rezerva).
Consumul e destul de mic, cu GPL face distante foarte mari, cu cativa zeci de lei.
E in familie de cativa ani, si nu stiu sa fi avut nici o defectiune. Si caroseria arata impecabil, nu are un punct de rugina, desi are ceva ani. Interiorul e full piele neagra, fara rupturi. Nu mai stiu cati km are, parca e trecut de 200. 000km, daca nu ma insel.
Singurul lucru care ar fi de reprosat, e sunetul motorului. Parca ar avea o bataie ciudata, dar ar putea fi si din cauza GPL-ului, care modifica sunetul la unele motoare.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La pretul ala nu e masina buna, mai multe probleme o sa ai cu ea. Pune 6.000€ daca vrei o masina care rezista vreo 20 de ani fara probleme

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

20 de ani sofere ce naiba laughing, i-o da si lui neposu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce are?
Eu sunt nepot care a primit mostenire masina de 30 si ceva de ani, se apropie de 40 laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce masina?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacia 1300

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu grija adecvata ajunge sa prinda durata aia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Cine ar vrea sa tina atat o masina. eu nici lamborghini nu as sta atat cu ea, dar na.

| Sofer a răspuns:

Dacia Logan 1.4

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

O sa-ti blestemi zilele cu instalatia electrica.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Opel e o masina slaba sad si sa dai 2500 de E e scump.Am vazut un opel fain cu 60 de milioane 200 de E + ca trebuie inmarticulata inca 200 De e. Bafta/