| Raul406 a întrebat:

Salut,sa vedem dacă avem si mecanici pe aici!
Tocmai ce am schimbat o pompă de injecție la un peugeor 406 2.1 td! Porneste la sfert,trage,totul e ok, dar mi se aprinde check engine si motorul se opreste la 2-3 secunde dupa ce i-au contacul! Ceva idei, ce poate fi?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo in servis, aici nu sunt meseriași.

| relian a răspuns:

Cum este pompa aia? Adica este electrica este mecanica etc.Si spui ai schimbati, cu ce anume? Ai pus o alta pompa noua sau ai pus una luata de la dezmembrari? Daca ai pus una folosita du-te si arunc-o ca nu-i buna, o astfel de piesa se cumpara noua, de la dezmembrari iei table, fiare nu piese pentru motor, sau transmisie ori mai stiu si eu ce piese electrice.Deci aia e problema tiai raspuns singur de faot cand ai spus ai schimbat pompa si masina nu mai merge. Daca inainte totu era bun alta cauza nu-i.