| eddieoffroad a întrebat:

Salut, se mai poate obtine atestatul de moped? Din cate am inteles prin noul cod rutier trebuie dat un examen. De aceea eu va intreb pe voi. Cius!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista inca nici un nou cod rutier, acesta este OUG 195/2002. Se poate obtine certificatul de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera, daca ai 16 ani. Ceea ce ai auzit este doar o propunere, pentru ca si mopedul sa poata fi condus numai cu permis. Numai bine!