| ShNNyTzy a întrebat:

Se pare ca am uitat vreun bec aprins in masina peste noapte si aceasta a ramas fara baterie. Problema e ca nu pot sa deblochez masina nici cu cheia mecanica, cum as putea avea acces sub capota din exterior? Masina mea este un Seat Ibiza 6L 2003.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Folosesti cheia mecanica si un spray pentru dezghetare.
Nu ai alta solutie.
https://www.dedeman.ro/....../p/1022277

| xerxes1 a răspuns:

Dai scutul jos si o sa ai acces la plusul de la electromotor sau alternator carese duc direct la acumulatorul masinii. Legi un fir la masa si unul la plus de un acumulator extern si deschizi masina.

| alin131 a răspuns:

Incearca sa intri prin portbagaj. Butucul de la hayon are emblema care teoretic l-ar proteja si de frig. Deschizi acolo, dai polita la o parte rebatezi bancheta si deschizi din interior usa din spate. Dupa care intri pe cea din spate si o deschizi pe cea din fata si ajungi la manerul cablului de capota...

| ShNNyTzy explică:

Problema e ca nu pot sa deschid nici portbagajul

| banudavid a răspuns:

Fa cumva sa deschizi capota apoi ia bornele depe baterie jos si usile se desfac singure incearca sa intri cumva. Prin porbagaji crede-ma am patit-owinking